Ako zrušiť Facebook profil (účet)?

Facebook je sociálna sieť, ktorá spája milióny ľudí po celom svete. Má obrovské výhody, ale ukrýva v sebe aj nevýhody, ktoré vznikajú hlavne v spojitosti s nesprávnym používaním tejto fantastickej sociálnej siete. O tom však potom. Prejdime na to, ako úplne deaktivovať a zmazať váš účet aj so všetkými osobnými údajmi.

Deaktivácia účtu

Znamená to v preklade toľko, že si svoj profil, osobné údaje, fotografie a nástenku ukryjete, no v skutočnosti si vás ostatní používatelia budú môcť jednoducho vyhľadať. Týmto si však zabezpečíte, že sa k svojmu účtu budete môcť kedykoľvek vrátiť. Ako na deaktiváciu účtu?

  1. Vpravo hore v rohu máte maličkú šípku smerujúcu nadol ( Nastavenia účtu). Kliknite naň, vyberte si NASTAVENIA.
  2. Vľavo sa vám zobrazila panel s nasledujúcimi možnosťami: VŠEOBECNÉ, BEZPEČNOSŤ, SÚKROMIE, ČASOVÁ OS A MENOVKY, BLOKOVANIE, JAZYK atď.
  3. Kliknite na tlačidlo bezpečnosť a celkom dole v ponuke nájdete možnosť deaktivovať si účet.
  4. Vyberte možnosť upraviť a následne vám vyjde možnosť Deaktivovať svoj účet.

Teraz máte účet deaktivovaný, kedykoľvek sa k nemu však môžete vrátiť.

Odstránenie účtu

Touto možnosťou odstránite svoj účet natrvalo. Ak by ste sa predsa len rozhodli vrátiť sa, možné to už nebude. Je to troška komplikovanejšie ako deaktivácia. Ako na odstránenie účtu?

  1. https://www.facebook.com/help/delete_account kliknite na tento odkaz.
  2. Prihláste sa na svoj facebookový účet pomocou e-mailu a hesla.
  3. Kliknite na Odstrániť môj účet .
  4. Následne si budete musieť zapísať svoje heslo znova.
  5. Objaví sa vám otázka a nejaké obrázky, podľa ktorých si budete musieť logicky vybrať a odpovedať na otázku. (pomôžte si prekladačom)
  6. Následne to už iba potvrdíte.

Kompletné odstránenie trvá 14 dní. Za ten čas sa k svojmu účtu ešte môžete vrátiť. V rámci tej doby u vašich priateľov bude figurovať vaše meno, ale bez údajov, profilového obrázku a bez možnosti pozretia vášho profilu.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!