Jarné upratovanie potrebuje aj váš šatník – ako na to

Kedy ste si naposledy vytriedili šatník? Túto otázku si asi nekladie väčšina žien s radosťou, skôr si pri nej predstavíme ťažký povzdych. Trendy sa menia, ale móda je cyklická – ktoré veci odkladáte na zadnú poličku s tým, že ich ešte určite využijete? Je čas začať s aktualizáciou vášho šatníka.

Jarné upratovanie potrebuje aj váš šatník – ako na to
(zdroj: unsplash.com)

Trendy vám nemusia vyhovovať

Definovali ste niekedy svoj štýl? Ak sa totiž vo vašom šatníku nachádzajú veci, ktoré ste nikdy nemali oblečené, pretože ste si ich kúpili, ale nehodia sa vám, asi nie. Crop top alebo minisukňa nemusí sedieť každej žene. V prvom rade si teda vytrieďte veci, v ktorých sa cítite pohodlne alebo žensky od tých, ktoré vám nesedia. Predstavte si, ako by mal vyzerať váš ideálny šatník. Mal by byť minimalistický? Alebo vám viac vyhovuje kapsulový? Preferujete vintage štýle? Od tohto momentu nakupujte len to, čo vám do vášho štýlu sedí. Pri konkrétnych kúskoch zvážte aj hodnotenia zákazníkov.

Nevynechajte ani topánky, kabelky a šperky

Ako druhý krok zvoľte klasické kôpkovanie. To znamená, že roztrieďte na kopy to oblečenie, ktoré nosíte pravidelne, to, ktoré nosíte minimálne a nakoniec aj to, ktoré nenosíte skoro vôbec. Nezabudnite aj na kabelky a topánky, pretože aj tie k štýlu a šatníku patria a v neposlednom rade zaberajú dosť podstatnú časť priestoru. Keď budete hotová s doplnkami, pretrieďte aj svoje šperky. Pri šperkoch sa stáva, že častokrát doma držíme kúsky, ktoré síce nosíme často, ale sú už obnosené a zničené. Každý šperk, na ktorom vidno známky poškodenia, bez milosti vyhoďte.

Nenakupujte len z princípu

Každá žena má doma nejaké džínsy. Nemáte ich však priveľa? Slim, straight, boyfriend,… Podľa módnych stylistov by ste mali mať vo svojej skrini maximálne tri kúsky – tmavé, svetlé a biele džínsy. Áno, džínsy tvoria základ šatníka, pretože sa dajú veľmi jednoducho kombinovať s čímkoľvek, ale nemusia zabrať polovicu vašej skrine. Posledná rada sa týka dokupovania nového oblečenia. Nenakupujte bezhlavo každú jarnú či inú kolekciu. Obvykle sa trendy až tak nemenia a určite využijete aj niečo z tej minuloročnej. Ušetríte miesto a, samozrejme, aj svoju peňaženku. Ak už o nakupovaní oblečenia namiesto toho vyhodeného uvažujete, stavte radšej na výpredaje a zľavové kódy.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!