3 “naj” fakty, kde je Slovensko v Európskej únii líder

Aj keď sa často skloňuje, že Slovensko vo veľa veciach zaostáva vo viacerých odvetviach a v mnohých údajoch oproti viacerým krajinám Európskej únie, máme aj niekoľko faktov z prívlastkom “naj”. Pozrite sa, v čom sme jednoznačná jednotka v rámci Európskej únie.

Automobilová veľmoc

Aj keď sa to skloňuje v médiách pravidelne, my tento fakt rozhodne taktiež nevynecháme. Vedieme nielen v Európskej únii, ale aj vo svete. Máme najviac vyrobených automobilov na počet obyvateľov.

Najviac vzdelaných

Na Slovensku máme až 90% Slovákov, čo majú minimálne vzdelanie druhého stupňa. Jedná sa o najvyššie percento v Európskej únii. Údaj je rovnaký, ako dosahujú štatistiky Česka, Poľska a Slovinska.

Najmladšie vydávané

Slovenky sú krásne ženy, to určite uzná aj nie jeden náš čitateľ. Zrejme aj preto si ich berieme podstatne skoro. Priemerný vek ženy na Slovensku, ktorá sa vydáva je 24 rokov. Jedná sa o najnižšie číslo v Európskej únii. Údaj je rovnaký spolu s Litvou a Poľskom.

V minulosti sme sa venovali získavaniu soli, opálov, ale aj ďalších drahých kovov ako zlato a striebro. Dnes to už neplatí, pritom samotné investovanie do zlata je čoraz populárnejšie aj u našincov.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!