Urýchlenie chudnutia pomocou spaľovačov – ktoré potraviny vám pomôžu?

Ak pravidelne cvičíte a snažíte sa zhodiť nejaké kilá navyše, tak ste sa s pojmom spaľovač pravdepodobne stretli. Je to látka, ktorá naštartuje váš metabolizmus a pri cvičení by ste mali spáliť viac kalórií. Ak ale nechcete siahať po drahých prípravkoch alebo neradi užívate chemikálie, tak prírodné spaľovače nájdete aj medzi potravinami. Ktoré jedlá vám pomôžu s rýchlejším chudnutím?

Urýchlenie chudnutia pomocou spaľovačov – ktoré potraviny vám pomôžu? (Foto: unsplash.com)

Zázvor

Zázvor je naším záchrancom hlavne vtedy, keď bojujeme s nevoľnosťou alebo chrípkou. No vedeli ste o tom, že vie naštartovať celý organizmus? Vďaka tomu, že obsahuje množstvo vitamínov a minerálov, dokáže prekrviť organizmus, podporuje metabolické funkcie a napomáha k lepšiemu vylučovaniu odpadových látok a toxínov. Okrem prírodného spaľovača je to teda aj účinný detoxikačný prostriedok. Použiť ho môžete aj na liečbu rôznych ochorení a na posilnenie imunity v chladných mesiacoch. Ak už spaľovač, tak vyberajte len najlepšie spaľovače tukov, ktoré sú dobre overené a všeobecne odporúčané.

Kurkuma

Korenie, ktoré sa vyskytuje hlavne v ázijskej kuchyni, no nie len tak náhodou. Ľudia v minulosti presne vedeli, prečo sa oplatí používať kurkumu na dochucovanie jedál. Veľmi pozitívne vplýva na činnosť celého tráviaceho traktu, čo je dôležitým faktorom pri chudnutí. Zároveň zrýchľuje metabolizmus tukov, je nápomocná pri redukcií hmotnosti a napomáha aj pri úprave hladiny hormónov. Môžete ju používať na ochucovanie mäsa aj bezmäsitých jedál.

Čili

Čili obsahuje špeciálnu látku s názvom kapsaicín. Tá má za následok stimuláciu chudnutia, dokáže potlačiť chuť na sladké a fastfood, naštartuje metabolizmus a vďaka tomu spaľujete počas celého dňa vyššie množstvo kalórií. Určite ste už zažili ten pocit, že ste si dali čili a celé vaše telo sa rozpálilo. Práve v tej chvíli začne pracovať metabolizmus na plné obrátky, ako keď cvičíte. Aj pre tieto účinky sa dáva čili do spaľovačov, ktoré si kúpite ako doplnok stravy.

Ak uvažujete čo v príjme obmedziť, malo by ísť vo všeobecnosti o ťažko stráviteľné jedlá. Ak alkoholické nápoje, tak len kvalitné a radšej striedmo. Aj tu platí, že všetko radšej s mierou.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!