Bolia vás bedrové kĺby? Skúste tieto cviky!

Bolesti bedrového kĺbu môžu mať viacero príčin. Najčastejšie zvyknú bolieť v tehotenstve, v dôsledku poranenia alebo kvôli dlhému sedeniu. Aby ste si uľavili od tejto bolesti, nemusíte hneď vybrakovať lekáreň. Stačí pár cvikov na boky!

Bolia vás bedrové kĺby? Skúste tieto cviky!
(zdroj: unsplash.com)

Nezabúdajte na strečing

Fyzioterapeuti zistili, že kombináciou silových a strečingových cvičení dokážete bolesti bedier zmierniť. V podstate ide o cvičenie zamerané na svaly obklopujúce vaše bedrové kĺby, ktoré môže napraviť držanie tela a jeho nesprávny postoj vzniknutý v dôsledku dlhodobého sedenia. Strečing následne pomôže zmierniť nepríjemný pocit napätia a bolesti v bedrovej oblasti. Hýbať by ste sa však nemali len v prípade, keď už pociťujete bolesť, ale každý jeden deň. Kontinuita je v tomto prípade veľmi dôležitá.

Mostík pre ítečkárov

Ak počas dňa trávite veľa času pri počítači, ideálnym cvikom pre vás je mostík. Mostík posilňuje gluteálne a hamstringové svaly a tým zmierňuje napätie v oblasti bedier. Ľahnite si na chrbát s nohami na šírku bokov. Potom zatlačte na päty a zdvihnite panvu smerom k stropu. Kolená musíte mať v jednej línii s chodidlami a chrbtovú kosť jemne vtiahnutú. V tejto pozícii vydržte niekoľko sekúnd, až tak pomaly spúšťajte boky na podložku. Cvik opakujte aspoň 25-krát každé dva dni.

Na zadok aj boky

Klasické drepy asi poznáte. Majú ich v obľube najmä ženy, pretože pomáhajú okrem iného formovať zadnú časť tela. Je to však aj veľmi funkčný cvik na boky, ktorý pomáha so stabilitou. Začnite postavením sa na šírku bokov tak, aby prsty nôh smerovali dopredu. Pokrčte kolená, boky zatlačte dozadu a hrudník zasa nakloňte mierne dopredu. Kolená sa nechajte vykrúcať smerom von, ale musia zostať v jednej línii s prstami. Mierne sa spustite nižšie a päty zatlačte tak, aby ste sa postavili.

Tento cvik je najlepšie opakovať 30-krát. A na záver ešte tip na spomínaný strečing. Sadnite si na zem s pokrčenými kolenami a rukami za sebou. Prekrížte ľavý členok cez pravú nohu, potom posuňte pravú nohu čo najbližšie k zadku a ruky za chrbtom tiež pritiahnite čo najbližšie k nemu. Nebojte sa, ak pocítite miernu bolesť v bokoch a sedacích svaloch, ale vydržte tak dve minúty. Nezabudnite pri každom cvičení zhlboka dýchať, pomôže to zvládnuť prípadnú bolesť a nepohodlie. Následne si nohy vymeňte.

Ak chcete poznať viac cvikov, pozrite aj cviky na brucho, kde viaceré môžu pomôcť aj pre vaše bedrá.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!