3 tipy na to, ako získať viac followerov na Instagrame

Instagram je v súčasnosti miestom, kde trávime množstvo času. Dokonca sa to pre niektorých môže stať aj prácou. Láka aj vás práca influencera, ale neviete, ako získať viac sledovateľov? V tomto článku máme pre vás rady na to, ako tvoriť obsah na Instagrame a zaujať tým čo najviac ľudí.

3 tipy na to, ako získať viac followerov na Instagrame (Foto: unsplash.com)

Špecifický obsah a cieľová skupina

Predtým, než sa pustíte do tvorenia obsahu a získavania nových followerov, tak si vyberte špecifické témy, ktorým sa budete na svojom profile venovať. Na Instagrame sú profily, ktoré sa venujú vareniu, rodičovstvu, vzťahom, zdraviu, lifestyle a množstvu ďalších tém. Takto si aj špecifikujete svoju cieľovú skupinu. Keď sa budete venovať téme, ktorá vás naozaj baví, ľudia k vám prídu sami a budú sa zapájať v komentároch.

Pravidelné a kvalitné príspevky

Ďalším významným faktorom pri získavaní followerov je pravidelný a kvalitný obsah. To, čo ľuďom budete dávať musí mať hodnotu a zároveň by ich to malo baviť. Zvoľte si napríklad pár dní v týždni a konkrétny čas, kedy budete fotky pridávať. Ľudia si na to zvyknú a automaticky budú vaše príspevky očakávať. Zároveň by ste si mali zachovať kvalitu fotiek ku ktorým napíšete zmysluplný popis. Do popisu je dobré zakomponovať aj nejakú otázku alebo výzvu na vaše publikum.

Meno a popis profilu

Aj keď je to jedna zo základných rád, veľa ľudí na Instagrame zabúda na výber špecifického názvu profilu. Názov by mal vystihovať, čomu sa venujete, ale zároveň by mal byť krátky, jednoduchý a zapamätateľný. Ideálne sú kreatívne a jednoducho odlíšiteľné názvy profilov. Z hľadiska SEO je dôležitý aj popis profilu, ktorý sa nachádza pod názvom. Zadajte tam kľúčové slová, ktoré vystihujú tému vášho Instagramového profilu.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!