Plánujete dovolenku a vyberáte vhodnú destináciu? Skúste navštíviť Krétu

Aj vás unavuje neustále sychravé, chladné a upršané počasie? Ani vám pri odpočinku a dovolenke nevyhovujú nízke teploty? V tom prípade bude najlepšie, naplánovať si tohtoročnú dovolenku na Kréte. A my vám prezradíme, prečo?!

Plánujete dovolenku a vyberáte vhodnú destináciu? Skúste navštíviť Krétu
Plánujete dovolenku a vyberáte vhodnú destináciu? Skúste navštíviť Krétu (zdroj: unsplash.com)

Kréta leží medzi Afrikou a Európou a je najväčším a najjužnejším ostrovom Grécka. Okrem toho je to tiež „hrubá kniha“ gréckych mýtov, ktorých príbehy odhaľuje na svojich najzaujímavejších stránkach.

Dovolenka na Kréte je jednoducho vhodná pre všetkých, ktorí snívajú o pokojnom odpočinku v obklopení mora a nádherného prostredia. Tak sa poďte sa spolu s nami o tom presvedčiť.

Najlepší čas

Blížiace sa leto je ideálnym obdobím, kedy sa väčšina z nás vyberá na cesty za relaxom. Nevýhodou dnešnej doby je, že charakter počasia nie je tak stály, aby sme sa naň mohli spoľahnúť. To však neznamená, že na výber cenovo výhodného last minute termínu dovolenky musíte zabudnúť. Práve naopak, voľbou správnej destinácie si môžete dovolenku naplánovať kedykoľvek v roku. A platí to aj pri Kréte.

Vďaka unikátnej polohe ostrova, Slnko „zaplavuje“ Krétu 300 dní v roku a počas krátkej zimy viac oblačné a možno daždivejšie počasie.

Pravá jar však prichádza už koncom februára, v marci, keď je všetko zelené a na plážach sa objavujú prví dovolenkári. Je pravda, že plavecká sezóna sa otvára až koncom apríla alebo začiatkom mája, ale práve tieto mesiace sú najlepším obdobím na spoznávanie pamiatok, kedy vám horúce lúče slnka pri výletoch neprekážajú.

Najteplejšími mesiacmi, kedy si plnými dúškami užijete aj príjemné more sú júl a august. V septembri začína horúčava ustupovať, ale oteplené more a južné vetry predlžujú dovolenkové obdobie až do konca októbra.

Najlepší čas pre rodiny s deťmi na Kréte je jún, keď sa more už oteplilo, bez pocitu neznesiteľných horúčav, a september až október, keď už slnko toľko nepáli a more je stále teplé.

Plážová dovolenka

Bez pláže to nie je pri mori to pravé. Najlepšie pláže a letoviská tu nájdete na severnom pobreží. Je tu viac zelene a podnebie je miernejšie – na rozdiel od dusného južného pobrežia, prepáleného africkým slnkom.

Klasickou dovolenkou na Krétskej pláži je romantická Chania so širokými piesočnatými plážami. V prístave tohto mesta kotvia luxusné jachty a miestni rybári sušia svoje siete. Za pevnými múrmi starobylého prístavného mesta postaveného Benátčanmi sa nachádzajú farebné talianske paláce, orientálne bazáre, pravoslávne kostoly, grécke taverny a vôňami zaplavené kaviarne.
Samozrejme, ostrov je obrovský a výber závisí na tom, čo najviac preferujete.

Voľný čas

Príležitosti na aktívnu dovolenku na Kréte sú rovnako široké ako jeho pláže. Na pumpovanie adrenalínu do krvi si tí najzúfalejší zvolia 138 metrov vysoký most cez roklinu Aradena neďaleko dediny Sfakia. Je to najvyšší bungee jumping most v Grécku a druhý najvyšší v Európe.

Jedna z najlepších turistických trás zasa vedie pozdĺž najdlhšej rokliny Samaria v Európe v pohorí Lefka Ori. Tí, ktorí zvládnu túto cestu, uvidia skutočne neobyčajné divadlo – reliktné jaskyne, kamenný chaos a strmé steny vysoké až 600 m nad ich hlavami. A to rozhodne nie je všetko.

Skúste si preto vybrať tento rok ako dovolenkovú destináciu Krétu a určite neoľutujete.

Komerčný článok

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!