Tipy na to, ako rozvoňať vašu domácnosť

Vôňa v domácnosti je naozaj dôležitá a vplýva na ňu viacero faktorov. Či už je to frekvencia vetrania, rôzne difuzéry, vonné sviečky, kvety. Na druhej strane, negatívne na ňu môžu vplývať smeti, skazené jedlo alebo zmiešanie rôznych vôní z kuchyne, taktiež nábytok z dreva. Ako docieliť to, aby mal váš domov neustále príjemnú vôňu?

Tipy na to, ako rozvoňať vašu domácnosť (Foto: pixabay.com)

Časté vetranie

Slnko prirodzene pôsobí ako osviežovač vzduchu, ktoré ničí baktérie a čiastočky zápachu. Nemusíte vetrať len miestnosti, ale aj periny, vankúše, deky, oblečenie či uteráky. Ak by ste ich vlhké zložili alebo prali len zriedkavo, tak môžu nadobudnúť po čase nepríjemný zápach. Vetranie je jednoduchším variantom, ktorým aj predĺžite životnosť textílií.

Pravidelné upratovanie a vynášanie smetí

Najčastejším zdrojom zápachu v domácnosti sú nevynesené odpadky. Hlavne ak sa jedná napríklad o odpad z mäsa, zeleniny, šupiek z ovocia alebo iných potravín, ktoré po čase nadobudnú nepríjemný zápach. Základom je mať na takéto veci radšej menší kôš, ktorý budete vynášať pravidelnejšie. Bude vás to totiž nútiť smeti vyniesť, pretože viac sa už do nádoby nezmestí. Po každom vynesení nezabudnite nádobu koša umyť a nechať vyvetrať na čerstvom vzduchu.  Pri upratovaní pomôže mop a stierka na okná.

Recept na „osviežovač vzduchu“

Nechcete si kupovať drahé osviežovače vzduchu do domácnosti, ktoré v sebe obsahujú chemikálie a niekedy ani nedokážu pohltiť zápach? Vyrobte si ho sami doma, z dostupných potravín. Do hrnca vlejte 300 mililitrov vody a 100 mililitrov octu. Zmes nechajte na sporáku variť tridsať minút. Ocot dokáže zápach pohltiť. Vyskúšať môžete aj varenie vody s pár kvapkami esenciálneho oleja podľa vášho výberu. 

Nebojte sa vôni z obchodu

Vyberajte vždy z overených obchodov ako Notino, Elnino, Brasty a ďalších. Nezabúdajte na zľavové kódy k nákupu, ušetriť môžete aj desiatky eur. Napríklad aktuálny NOTINO zľavový kód na extra zľavu 20% navyše.

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!