Zdravá večera: Čo jesť a čomu sa vyhnúť

Ak chcete jesť zdravo večer, nemali by ste zabúdať na zdravé stravovanie počas dňa. Dopoludnia konzumujte nízkotučné jedlá, teda povedzte „nie“ mastnému mäsu a iným tučným potravinám. Popoludní konzumujte viac bielkovín a obmedzte sacharidy.

Na obed vášmu organizmu prospejú sacharidy, ktoré mu dodajú dostatok energie a na večeru sú vhodnejšie bielkoviny, ktoré rozprúdia metabolizmus. Jedzte pravidelne, nie nárazovo. Zdravé stravovanie podporte dodržiavaním pitného režimu. Medzi hlavnými chodmi si doprajte malé občerstvenie, sladké ovocie zrána a zeleninu poobede.

Na večeru si dajte ľahké jedlá. Takýto chod si doprajte aj po osemnástej. Kombinujte mäso so syrom a šalátom, ale bez prílohy ako zemiaky alebo ryža. Môžete si dať pečenú zeleninu, ako cvikla, mrkva s jogurtovým dressingom, ktorý si pripravíte doma. Tieto sú vhodné aj keď máte problém s trávením, so zubami, bude za nich rada aj vaša prípadná zubná protéza.

V priebehu dňa si môžete dopriať smoothie, ktoré je rýchle na prípravu a vďaka množstvu ovocie aj veľmi zdravé a výživné. Postačí tyčový mixér, chutiam a fantázii sa medze nekladú.

Veľmi chutnou je aj kombinácia mozzarely a paradajok. Z rýb je najvhodnejší tuniak, alebo iná grilovaná ryba. Ak máte chuť na sladké uprednostnite biely jogurt dochutený

www.KuponyZdarma.sk

Nakupujte lacnejšie!